Per Brahegymnasiets logotyp
Jönköpings kommuns logotype

Elevhälsan

Följande personer jobbar med elevhälsa på Per Brahegymnasiets:

  1. Ann-Marie Hedlund

    Specialpedagog/speciallärare

    Program

    Ekonomiprogrammet
    Hotell- och turismprogrammet
    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 57 58 072 512 18 08

    E-post

    ann-marie.hedlund@jonkoping.se

  2. Chatarina Sterner

    Specialpedagog

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 - 10 57 58 070-212 66 24

    E-post

    chatarina.sterner@jonkoping.se

  3. Elinor Waldemarson

    Skolsköterska

    Program

    Ekonomiprogrammet
    Humanistiska programmet
    International Baccalaureate
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 10 57 21 070 545 35 70

    E-post

    elinor.waldemarson@jonkoping.se

  4. Ingela Björnberg

    Skolkurator

    Program

    Ekonomiprogrammet
    Hotell- och turismprogrammet
    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 10 54 11 0702 87 79 23

    E-post

    ingela.bjornberg@jonkoping.se

  5. Linnéa Svensson

    Skolkurator

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 25 072-560 80 63

    E-post

    linnea.svensson2@jonkoping.se

  6. Marita Fredriksson

    Skolkurator

    Program

    Estetiska programmet
    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036-10 21 11 070 260 80 91

    E-post

    marita.fredriksson@jonkoping.se

  7. Nina Bokinge

    Skolsköterska

    Program

    Estetiska programmet
    Hotell- och turismprogrammet
    Introduktionsprogrammen
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 10 57 54

    E-post

    nina.bokinge@jonkoping.se

  8. Nina Karlsson

    Fritidsledare

    Telefonnummer

    070-573 24 84

    E-post

    nina.karlsson@jonkoping.se

  9. Pia Svensson

    Speciallärare

    Program

    Estetiska programmet
    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036-10 53 94 073-834 03 00

    E-post

    pia.svensson@jonkoping.se

  10. Solweig Zäther

    Elevassistent

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 78 070-336 96 86

    E-post

    solweig.zather@jonkoping.se

Adress: Residensgatan 7 | 553 16 Jönköping | Exp: 036-10 54 78 |

© Per Brahegymnasiet